Siyaseti din tüccarlarından öğrenecek değiliz..

ahmetates

CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Ateş, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Akbaş’ın açıklamalarına tepki göstererek, “Bizler yol göstericimiz ve partimizin kurucusu Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okuyarak bu yola başladık. Bundan sonra da siyaseti, gündemi ve gençlik tutumunu din tüccarlarından öğrenecek değiliz” dedi. CHP Zonguldak İl Gençlik Kolları ile AK Parti Zonguldak İl Gençlik Kolları arasındaki söz düellosu sürüyor. Geçtiğimiz gün CHP Zonguldak İl Gençlik Kolları tarafından Gezi Parkı olaylarındaki tutumu nedeniyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında Zonguldak Adliyesi’ne suç duyurusunda bulunulmuştu. Bunun ardından önceki gün AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Akbaş, suç duyurusuna tepki göstererek, “Mustafa Kemal Atatürk, CHP gençliğinin bu halini görmüş olsaydı, herhalde kahrından bir kez daha ölürdü” demişti.

AK Partili gençlerin açıklamasına karşılık, bu kez de CHP’li gençler açıklama yaptı. CHP Zonguldak İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Ateş, dün yaptığı yazılı açıklamada, “Bizler yol göstericimiz ve partimizin kurucusu Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okuyarak bu yola başladık. Bundan sonra da siyaseti, gündemi ve gençlik tutumunu din tüccarlarından öğrenecek değiliz” dedi.

Başkan Ateş’in yazılı açıklaması şöyle:

“BİZLER YOL GÖSTERİCİMİZ VE PARTİMİZİN KURUCUSU ATATÜRK’ÜN GENÇLİĞE HİTABESİ’Nİ OKUYARAK BU YOLA BAŞLADIK”

“Gezi Park eylemleri sürerken, son bir ayda Türkiye’de neler oldu? İsrail’in NATO üyeliği AKP tarafından onaylandı. Bor madenleri çok uluslu şirketlere satıldı. Petrol Yasası Meclis’ten sessizce geçti, Yüzde 20′ ye yakın devalüasyon oldu. PKK kendi polis teşkilatını kurdu, şehir merkezlerinde kontrol noktaları oluşturdu, ülkemizin güneydoğusu yarı resmi ‘Kuzey Kürdistan’ oldu. Terör örgütü PKK’lılar tarafından kurulduğu belirtilen ‘YDG-H’ adlı grup, Cizre’de tören düzenledi. Yolları kesip lastik yaktılar, Cizre’nin mahallelerinde, sokaklarında kontrol noktaları oluşturdular. Nerede TOMA’lar, Çevik Kuvvet polisleri, biber gazları, kendi halkına zulüm eden kendi halkının üstüne gaz bombaları yağdıranlar; bugün Cizre’de olaya sessiz kalıyor ve seyrediyor. Duran adama karşı, duran adam dikenler, Cizre’deki YDG-H adlı gruba tepki vermemeleri de düşündürücüdür. AKP Gençlik Kolları’nın Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ağızlarına alırken, Genel Başkanlarının ve teşkilatlarının ülkemizin ortak paydası olan yüce önderimizi egale etme, silme projelerini de gözden geçirmeleri gerekir. Bizler yol göstericimiz ve partimizin kurucusu Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okuyarak bu yola başladık. Bundan sonra da siyaseti, gündemi ve gençlik tutumunu din tüccarlarından öğrenecek değiliz. Halkı kışkırtan, tahrik eden ve provokasyona getiren bir Başbakan’ın bulunduğu devlette halkın ‘Vandalizm’e yönelmesini çözümleyemeyen, siyasi kavrama yeteneğinden yoksun iktidar partisi Gençlik Kolları bulunuyor. ‘Taksim Gezi Parkı’ndan sonra Anıtkabir’i de yıkarız elhamdülillah’ diyen bir Gençlik Kolları Başkanlarına sahiptirler. Polisi sorgulayan, polisimizin onurunu ayaklar altına alan tutum ve davranışlar sergilemektedirler. AKP Hatay Milletvekili’nin oğlu, teşhis için polisimizin vesikalık fotoğraflarından, sonra da sırayla karşılarında ellerine numaralı kağıtlar verilerek onurunu, gururunu zedeleyerek sıraya dizilip bekletilerek teşhis edildiler. O gün polisimize sahip çıkmayan iktidar ve üyelerinin bugün polisimizi savunmaları da iktidarın her zaman kendi çıkarları doğrultusunda kendine hedef belirlediğinin kanıtıdır. Sözlerimize İbrahim Karaca’nın ‘Bu Duvar’ adlı şiirinin bir kısmıyla son vermek isteriz.

Ey bu korku düzenini kuranlar

Güvercinin kanadını kıranlar

Ne krallar padişahlar gördü bu devran

Nice Şahlar, ne sultanlar, tiranlar

Yıkıyoruz, yıkılacak bu saltanat

Bu Duvar…

Özgür akıl kuşatılmış, kalemler hapis

Hiçbir yerde adı yok emekçinin, emeklinin, işsizin

Bir onurlu yola verdik yüreğimizi

Bu sessizlik yanıltmasın sizi…”

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz