SİVAS’IN HESABI SORULACAK..

402858_341746392584017_1662644786_n

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Ateş, yaptığı açıklamada, “2 Temmuz 1993 tarihinde Sivas‘ta yaşanan, aralarında aydın, sanatçı ve katliamın gerçekleştiği otel çalışanlarının da bulunduğu 35 insanın, 8 saat süren yardım çığlıklarına rağmen diri diri yakılarak öldürüldüğü, insanlık tarihine kara bir leke olarak geçen Sivas-Madımak Katliamı Davası, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen‘zamanaşımı‘ kararıyla düşürülmüştür” dedi.

Ateş, konuyla ilgili Madenci Anıtında yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“ivas’ta sanatçılarımızın, aydınlarımızın, insanlarımızın katledilmesinin üzerinden 19 yıl geçti. Bu koca 19 senede katliamın gerçek katillerini bulup ortaya çıkartamayanlar, bugün davanın zaman aşımına uğrayıp kapatılmasına göz yumuyor, hatta sessiz kalarak destek veriyor.
Madımak’ta katledilen canların hesabını soramayanlar bugün kendi suçlarını örtmek ister gibi davranıp, üstünü kapatmaya çalışıyorlar. Üzeri Madımak’ta yanan ateşin dumanı kokanlar, ellerine Sivas’ın kanı bulaşanlar şunu unutmamalıdır ki; yüreklere düşen acının zaman aşımı olmaz.
Tarihte hiçbir katliam zaman aşımına uğramamıştır. Ve Sivas asla unutulmayacaktır. Sivas’ta katledilenlerin tek suçu insan olmaktı. Cahil ve uyuşturulmuş kitleleri kullanarak yaktığınız Madımak Oteli tarihe bir utanç, bir kara leke olarak geçmiştir.
Geçmişi kapatmaya ve unutturmaya çalışmakla değil, onunla yüzleşerek toplumsal barışı sağlayabileceğimiz unutulmamalıdır.
Bu ülkede Adalet Bakanlığı yapmış olan Şevket Kazan, yıllarca önce hapishanede Sivas Katliamının sanıklarını ziyaret etmiştir. Yine sanık avukatlarında Hayati Yazıcı, Tayyip Erdoğan tarafından bu ülkede bakan yapılmıştır. Sivas katillerini bugünde korumuşlardır.
Madımak Oteli’nde devletin katliamcı geleneğine bir yeni halka daha ekleyen, insanları farklı etnik-dini kökenden olduğu için yakan zihniyeti taşıdıklarını netçe ortaya koymuşlardır”

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz