Prof.Dr. Mehmet HABERAL HOCAMIZI MECLİSTE GÖRMEK İSTİYORUZ.

487662_330243997067590_107596263_n

CHP Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Ateş, CHP Zonguldak Milletvekili Prof Dr. Mehmet Haberal’ı ziyaret ettiklerini söyledi.

Ziyareti değerlendiren CHP Gençlik kolları Başkanı Ahmet Ateş, ‘Hapishanede bir insanın morali ne kadar yerindeyse onların da morali o kadar iyi. Sayın Prof. Dr. Mehmet Haberal Hocamız ‘Suçum NE? Bilmek istiyorum.’ dedi.
CHP Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Ateş yaptığı yazılı açıklamada şuşş görüşlere yer verdi: “Onlara yargıç demeyi içime sindiremiyorum. Çünkü yargıç vicdanı ile hareket eden kişidir. Vicdan her şeyin üzerindedir. Anayasa’nın 90. maddesi var, uluslararası sözleşmeler var. Fakat bunlara rağmen ben onları serbest bırakmam diyemezsiniz. Bu şekilde adalet dağıtamazsınız. 21. yüzyıl Türkiye’sinde bir toplama kampının bahçesindeyiz. Burada bilim insanları var, gazeteciler var. Bunların tek bir ortak noktası var iktidara muhalefet etmek. Bu ayıp Türkiye’ye yakışmaz. Bu süreçten Cumhurbaşkanı şikayet ediyorsa, Meclis Başkanı şikayet ediyorsa, bazı bakanlar şikayet ediyorsa neden bu işkenceyi durduramıyoruz. İki ayrı binada iki ayrı görüşme gerçekleşti. İkisi de biran önce Meclis’e gelmek istiyor. Hapishanede bir insanın morali ne kadar yerindeyse onların da morali o kadar iyi. Sayın Prof. Dr. Mehmet Haberal Hocamız ‘Suçum NE? Bilmek istiyorum ‘diyor. Bu anlaşmazlıkların tek sorumlusu içinde adalet geçen bir parti tüm bu adaletsizliklerin baş sorumlusudur.”

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz