ODTÜ’de ne işin var Padişah !!

odtu

Evet ODTÜ’de ne işin var padişah diyoruz. Orada Senin padişahlığına boğun eğecek uşakların değil 68 kuşaklarının attığı temel var. Orada senin fermanlarını uygulayacak, hükümdarlığını kabul edecek gençler bulamazsın. Zaten sende bunu biliyordun bulamayacağını ki 3000 polisle, tonlarca gaz bombasıyla, tomalar ile , özel harekat kuvvetlerinle, zırhlı arabalarınla girdin. Sende biliyordun çünkü onlar ODTÜ tarihini bilen insanlar. Sende biliyorsun onlar abd büyükelçisinin arabasını gözlerini bile kırpmadan, korkmadan ve çekinmeden yakmışlardır. Hem de neler olacağını bilerek. Evet orada okuyanlar hala 68’in devrimci gençliği, her biri Hopa’nın Metin öğretmeni gibi.

Sen daha gelmeden onlar padişahı istemiyoruz diye yürüyüşe geçtiklerinde senin yanına doğru ve senin yanındaki uşaklarının plastik mermileri, gaz bombaları ve tomaları ile mücadele ettiler. Kaçarlar, korkarlar diye düşündün ama ne oldu Padişah !!! 4 saat çatıştılar hem de ellerinde gaz bombası ya da silah bulunmadan. Herhangi bir şeyden korunmak için gaz maskeleri de yoktu. Ama tereddüt etmeden hükümdarlığına karşı durdular. Evet yaraladınız, onları öldürmeye çalıştınız, göz altına aldınız. Bir öğrencinin (Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden Barış ) beyin kanamasına yol açtınız. Onlarcasını göz altındayken dövdünüz ! Ne oldu şimdi ? Bitti mi ? ODTÜ’nün haksızlığa, faşizm’e, Amerikan emperyalizmine karşı mücadelesine başkaldırma bitti mi sandınız!
Onlar bugün yine sokakta, onlar yine BARIŞ arkadaşlarını bekliyorlar, Hastane önünde, İstanbul Üniversitesinde, Kocaeli’nde, Zonguldak’ta ve Tunceli’de. Tüm Türkiye’nin her yerinde öyle senin gibi zırhlı arabalarla, etten duvar ören uşaklarınla değil Bilerek, İnanarak, doğru olduğunu savunarak ve 68 kuşağının bizlere bıraktığı nasihatı benimseyerek
TEK YOL SOKAKLAR, TEK YOL DEVRİM YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE!
Üniversitelerimizi, aydın düşüncelerimizi, yurt severlerimizi RAHAT BIRAK!

CHP ZONGULDAK İL GENÇLİK ÖRGÜTÜ

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz