KÜTAHYALI’NIN ‘ATEŞ’İNİ ÇIKARDI!

28-06-2013-kutahyalinin--atesini-cikardi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Ateş, Sabah Gazetesi Yazarı Rasim Ozan Kütahyalı’nın ilk yazısında haddini aştığını açıkladı. Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız’ın Çağlayan Adliyesi’ne giderek Yazar Kütahyalı hakkında suç duyurunda bulunduğunu belirten Ateş, Kütahyalı’nın adalet önünde cezasını çekeceğini ifade etti.

Parti binasında gazetecilerin karşısına geçen Ateş, “AKP Hükümeti ile birlikte türeyen sözde gazeteciliğin en ünlü örneği olan Rasim Ozan Kütahyalı adlı kişi haddini aşmıştır. Laf ebeliğine soyunan bu zat, Hükümet’in ajitasyon ve spekülasyon yaratığıdır. Partimize yönelik bugüne kadar sarf ettiği cümlelerin hepsiyle kendisinin ne denli çapsız olduğunu kanıtladığı gibi, AKP’nin arka bahçesi konumuna girmiş Sabah Gazetesi’ndeki ilk yazısıyla bizleri yanıltmamıştır. Ancak adalet önünde cezasını çekecektir. Gençlik Kolları Genel Başkanımız İrfan İnanç Yıldız bugün (dün) Çağlayan Adliyesi’nde şahıs hakkında suç duyurusunda bulunmuştur. Hukuki bağlamda gereken yapılacaktır. Gençlik kollarımız bu densizlere dersini verecektir.

Şerefin ve onurun bu ülkenin Kurucusu olan bir partinin üstüne bina edildiğini kendisine hatırlatmak istiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti bugün varlığını sürdürüyorsa bunu Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluş felsefesine ve Mustafa Kemal Atatürk’e borçludur. Bu tarihe ve kimliğe küfretmek ne Rasim Ozan’ın ne de onun gibilerin haddinedir. Şerefsiz arıyorsanız siyaset değnekçiliği yaptığınız ve yapmaya devam ettiğiniz günlere bakmanız yeterli olacaktır. CHP hiçbir dış veya iç odağın arka bahçesi değildir. CHP bu halkın öz gücü, emeği ve alın teridir. CHP Türkiye Cumhuriyeti’nin şerefidir. Mesnetsiz ifadelerinin cevabını Rasim Ozan Kütahyalı denen şahıs hukuki zeminde alacaktır. Halkın ve Cumhuriyetin karakterini oluşturan adalet nosyonu yerini bulacaktır” dedi

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz