EGEMENLİK YÜRÜYÜŞÜ

532008_613889845297690_218998577_n

ATEŞ: “HALKIN İRADESİNİ TUTSAK KILANLARA KARŞI DİRENECEĞİZ”
CHP Zonguldak İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Ateş gruplara seslenerek, “Gün mili egemenlik ve bağımsızlığımızın ilan edildiği gündür. Gün demokrasinin temellerinin atıldığı ve halkın iradesine kavuştuğu gündür” dedi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 93’ncü yıldönümüne dikkat çeken Ateş, “Halkımızın milli bayramlarına ipotek koymaya çalışan, halkın iradesini tutsak kılan AKP ve benzeri emperyalist güçlere karşı direnişimizin günüdür.
Bizler; Mustafa Kemal’in çocuklara armağan ettiği bugünde, geleceğimizin kaygısı içersindeyiz. Cumhuriyetin temellerinin atıldığı bugünde Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığından rahatsız olup, çeşitli kamu kuruluşlarından T.C. ibaresini kaldırarak geçmişten öç almaya çalışan AKP’ye sesleniyoruz; ‘bizler var oldukça Cumhuriyet var olacak ve ilelebet muhafaza edilecektir. Emperyalizme peşkeş çekmek için yapılan bu müdahaleyi Cumhuriyet gençleri olarak asla kabul etmeyeceğiz.’
Bu bağlamda tüm çocuklarımızın; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün deyimi ile sözlerime son veriyorum; ‘Türk milletinin geleceği, bugünkü çocuklarının doğru görüşü ve yorulmak bilmeyen çalışma azmi ile büyük ve parlak olacaktır.”

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz