“DEVRİM ŞEHİDİ KUBİLAY ZONGULDAK’DA ANILDI.” BASIN ACIKLAMASI

kubilay_anildi_h6690

23 Aralık, Asteğmen Kubilay’ın Menemen’de Cumhuriyet Devrimi’ne karşı ayaklanma çağrısı yapan gerici kışkırtıcılar tarafından katledildiği gündür.
Biz bugün de Kubilay gibi; şeyhlerin, dervişlerin, cumhuriyet ve bağımsızlık düşmanlarının karşısına dikiliyoruz. Kubilay’ın cesaret ve kararlılığıyla gericiliğe geçit vermeyeceğiz.
Tarihimiz boyunca hep, gericilikle, bilinçleri karartmaya, Türkiye’yi karanlık bir kölelik devrine sürüklemeye çalışanların karşısında, halkımızı aydınlık günlere taşımak isteyen kararlı ve cesur yürekler olduk ve olacağız.
Mustafa Kemal’in önderliğinde halkımız Kurtuluş Savaşı verirken, 31 Mart olaylarını da çıkaran şeyhler ve dervişler düşman ordularının yardımıyla hilafet orduları kurmuşlardı. Cumhuriyetimiz ve milletimizin birliği kurulurken, gericiler Batı destekli ayaklanmalar tertiplemişlerdi.
Deniz Gezmişler, 68 kuşağı Amerikan askerlerini Dolmabahçe’de denize dökerken, aynı gerici odaklar, bağımsızlık isteyen gençlerin üstüne saldırıp, Amerikan filosuna secde etmişlerdi.
Bugün gericiler, gizli anlaşmalarla Batı’ya bağlanmış halde, banka hesaplarında milyonlarla, Cumhuriyeti ve bağımsız Türkiye’yi savunan insanlara kurulan tuzaklar, yapılan operasyonlarla, geçirdikleri tezkereler sonucu dökülen milyonlarca Müslüman’ın kanı üstünde, tahtlarında oturmaktadırlar. 1930’da Kubilay’ı ve iki vatansever bekçiyi katleden gericilik, bugün iktidar olmuştur ama karşısında, Türkiye’nin dört bir yanında binlerce Kubilay’ı bulmuştur ve bulacaktırlar.
Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları olarak her birimiz gerici şiddete boyun eğmeyen, vatan ve devrim yoluna baş koyan Kubilaylarız.
Genç devrimci Kubilay, Derviş Mehmetlerin karşısına nasıl dikildiyse, biz de emperyalizmin güdümünde ilerleyen gericiliğe geçit vermeyeceğiz.
Tüm yurtseverlere, Atatürkçülere, Cumhuriyetçilere sesleniyoruz.
Birlik olalım!!
Ve “Bir Kubilay giderken, binlerce Kubilay olduğumuzu” emperyalizm işbirlikçisi gerici odaklara, din bezirgânlarına, cumhuriyet düşmanlarına, gösterelim.
Onlar bilsinler ki, halkımız yeniden birlik olup, üzerine örtülmeye çalışan kara perdeyi kaldırıldığında, onların günü bitecek, Türkiye bir daha “şeyler, müritler, dervişler” ülkesi olmayacaktır.
O günün gelmesi için, Kubilay kararlılığı ve cesaretiyle hareket etmeye devam edeceğiz.
Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye, Yaşasın Kubilay Asteğmen, Kahrolsun Emperyalizm…

AHMET ATEŞ
CHP ZONGULDAK
İL GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz