DEVRİM ŞEHİDİ “ABDULLAH CÖMERT”

ABDULLAH COMERT

CHP Hatay Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi Abdullah Cömert kardeşimizi Antakya’da katlettiler. Bu ağaç kesimine verilen reaksiyon değil bu halkın gırtlağına kadar gelen, bardağı taşıran son damlasıydı. Bu gösteriler, Gezi Parkı’na destek eylemi değil. Gezi Parkı, olayın gerekçelerinden sadece biri. Bu gösteriler Suriye olaylarından, hükümetin tepkilerinden, özgürlüklerin kısıtlanmasından, dış politikadan tutun, bunların hepsine Gezi Parkı adı altında gösterilen bir patlama tepkisiydi. İnsanlar zaten yaşadıkları, sosyal ve ekonomik sorunlardan dolayı patlamaya hazırdı.

Polisiyle, yandaş medyasıyla bu direnişe saldıran AKP’ye sesleniyoruz. Artık doymak bilmeyen sermayedarlarınızla kurduğunuz kutsal ittifakla yola devam etmenin değil, durmanın vakti geldi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yapması gereken tek şey günlerdir polis şiddetiyle engelleyemediği bu halk iradesi önünde boyun eğmek ve bunun gereklerini yerine getirmektir. Taksim Gezi Parkına Topçu Kışlası ve AVM yapılması planı iptal edilmelidir. Başta Taksim olmak üzere şehirlerin meydanlarına konulan toplanma yasakları kaldırılmalı, biber gazı kullanımı yasaklanmalıdır.

CHP Hatay Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi Abdullah Cömert kardeşimizi Antakya’da katlettiler. Ailesine ve örgütümüze baş sağlığı diliyoruz. 22 yaşında gencecik bir fidanı bizlerden ayırdılar. Abdullah’ın acısı kadar acımasız olacağız bu düzene, Abdullah’ın ahı kadar adaletli olacağız Erdoğan’a. Ve onu koltuktan indirene kadar direneceğiz.

AHMET ATEŞ
CHP ZONGULDAK
İL GENÇLİK ÖRGÜTÜ BAŞKANI

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz