CHP’Lİ GENÇLER ADLİYEDE!

24-06-2013-chpli-gencler-adliyede

CHP’li gençler, Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la ilgili suç duyurusunda bulundular. Adliye çıkışında konuşan CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Ateş ise “Yürekli ve onurlu aydın adalet mensuplarımızın adaletin gereğini yapacağına inanıyoruz. Başbakan Erdoğan’ı yargılayacak yiğitler arıyoruz” dedi.
Ateş açıklamasında, “İçinden geçtiğimiz tarihi dönemeçte Türkiye ve dünya yeniden şekilleniyor. Adalet dağıtımı ve demokrasi birbirine paralel olarak liderlerin söylemlerine göre değil, toplumların beklentilerine göre gelişiyor. Bunu, ülkemiz Gezi Parkı direnişiyle bir kez daha anlamış ve idrak etmiş bulunuyor.
Artık demokrasi ve adalet fötr şapkada, siyasi sembollerde, lider karizmasında değil, sokaklarda, meydanlarda sözünü söyleyen kitlelerin omuzlarında yükselecek. Tabi ki kendi siyasi ekseninde, lider sultası oluşturmak isteyenlerse, faşizmin bekçisi konumuna düşeceklerdir. Tarih bu saatten sonra Recep Tayyip Erdoğan’ı diktatör olarak yazacaktır. Bizler halkın omuzlarından yükselen adalete ve kurumlarına güvenmek istiyoruz.
Suçlu ortadadır, şikayet ortadadır. Anayasa ve yasalara tüm dünyanın gözü önünde karşı çıkan irade ortadadır. Bu irade faşizmde vücut bulmuştur. Memleketimizin adalet dağıtan kurumlarına çağrımız var. Cumhuriyet Başsavcılığı’na yargı görevini yapanı etkileme, kanunlara uymamaya tahrik suçlamasıyla yaptığımız başvuruyla Başbakan’ın yargılanmasını talep ediyoruz. Yürekli ve onurlu aydın adalet mensuplarımızın adaletin gereğini yapacağına inanıyoruz. Başbakan Erdoğan’ı yargılayacak yiğitler arıyoruz” dedi.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz