Başbakan Erdoğan’a Mektup..

unnamed (3)

 

Değerli yol arkadaşlarım
Sevgili yoldaşlar, bugün faşizme karşı dik durmanın ne olduğunu canlarımız pahasına verdiğimiz, gezi direnişinin üzerinden tam 1 yıl geçti..
Başbakan, “demokrasi isteyene canım feda” diyor. Ne var ki Başbakan aynı can fedalığı demokrasinin kendisi için yapmıyor! Bu çelişki de kendisinin nasıl bir tutarsızlık içinde olduğunu ortaya koyuyor.
Oysa “demokrasi isteyene canım feda” diyen de, polise adeta sınırsız müdahale yetkisi tanıyıp binlerce kişinin yaralanmasına, onlarca kişinin yaşamını yitirmesine neden olan da bizzat Recep Tayyip Erdoğan ve onun uzlaşmaz tutumudur..
Demokrasi için hiçbir somut adım atmayan Başbakan, Diyarbakır’da “ciğer”, İstanbul’da ise “can” edebiyatı yapıyor.
Oysa biz, kimsenin demokrasi için canını feda etmesinin gerekmediği bir ortam yaratalım diyoruz.
Biz bu ülkenin genç yurttaşları olarak sadece adalet istiyoruz. 15 yaşında bir çocuğun öldürülerek çocukluk hayallerinin elinden alınmasını istemiyoruz. Biz bu ülkede yaşayan insanların ötekileştirilmesini istemiyoruz. Gençlerin fikirlerini tartışabilecekleri özgürce ve kardeşçe ulaşabilecekleri bir ülke istiyoruz. En ufak bir özgürlük talebini bile aşırı şiddetle bastırmaya alışmış, hatta bundan haz duyan, adaletsiz polis ve yöneticileri vardır. Kibirli, baskıcı ve şiddetten başka yol bilmeyenler tarafından gençliğin hoyratça ezilmesini istemiyoruz. Biz gezide kaybettiğimiz kardeşlerimizi unutmadık. Abdullahcan Cömert, Ethem Sarısülük, Mehmet Ayvalıtaş, Ali İsmail Korkmaz, Ahmet Atakan… Daha hayatlarının baharında olan bu isimler umarım size bir şeyler hatırlatır
Türkiye Cumhuriyetinin yılmaz bekçileri olarak alanlarda bu ülkeyi bölmek, parçalamak, kölelik sistemi ile çalıştırıp ölümlere neden olan iktidarın her zaman karşısındayız.
Selam olsun özgürlüğe göğüs gerenlere, güneşin evlatlarına, selam olsun devrim şehitlerine. . .
Ahmet ATEŞ
CHP Zonguldak
İl Gençlik Kolları Başkanı

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz