24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

28-06-2013-kutahyalinin--atesini-cikardi

Sık sık değişen Milli Eğitim Bakanları ve beraberindeki eğitim politikalarının yarattığı düzensizlikler, serbest kıyafet uygulamasıyla okullarda artan güvenlik sorunları, eğitim fakültelerinde verilen eğitimin niteliği, örgütlülük sorunları, atama sorunları, 4+4+4 eğitim sistemi sonrasında yaşanılan karmaşıklıkların olduğu bir ortamda, sorunu sadece ‘dershanelere indirgemek’ gerçeklerden kaçışın göstergesidir.
Bir taraftan 300 bin atanamayan öğretmen atama beklerken, diğer taraftan 2 yıllık makina, mobilya, pazarlama, inşaat mezunları ücretli öğretmenlik yapıyor. Öğretmenler kendi mesleklerini yapamazken, 2 ve 4 yıllık başka bölüm mezunları da kendi mesleklerinde iş bulamadıkları için geçici süreyle ilkokul öğretmenliği yapıyor. Bu çarpıklık bile Türkiye’nin eğitim sisteminin içinde bulunduğu durumun en yalın göstergesidir.
Öğretmelerin sorunlarına kalıcı çözümler üretilmesini, eğitim sistemindeki yap-boz anlayışına bir an önce son verilmesini istiyoruz.
Birlik ve beraberliğimizin temeli olan, aydınlık nesiller yetiştirmek için büyük sabır ve özveri gösteren siz değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü sevgi ve saygılarımla kutlarım..

Ahmet ATEŞ
CHP ZONGULDAK
İL GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz